Godziny otwarcia: wtorek-sobota, godz. 10.00-16.00

Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu to jedna z największych kolekcji pojazdów opancerzonych i czołgów w Polsce.

Formalnie Muzeum Broni Pancernej powstało 1 kwietnia 2015 roku jako oddział Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. 4 października 2019 roku otwarto obecną siedzibę muzeum przy ulicy 3 Pułku Lotniczego 4 w Poznaniu. Dla zwiedzających przygotowano 4 pawilony ekspozycyjne o powierzchni 700 m² każdy, podzielone tematycznie, oraz ekspozycję zewnętrzną pod wiatą (o powierzchni 3000 m²). W kolekcji muzeum znajduje się około 230 eksponatów, z których 75 to różne pojazdy z całego świata, w tym wiele unikalnych i niepowtarzalnych maszyn.

Czas potrzebny na zwiedzenie całej kolekcji muzeum to około 2 godzin (ale lepiej zarezerwować sobie nieco więcej czasu).

Godziny otwarcia
Poniedziałek Nieczynne
Wtorek 10.00-16.00 (dzień bezpłatny*)
Środa 10.00-16.00
Czwartek 10.00-16.00
Piątek 10.00-16.00
Sobota 10.00-16.00
Niedziela Nieczynne

Kasa muzeum jest czynna w dni otwarcia od godziny 10.00 do 15.00. Jest to też godzina ostatniego wejścia na ekspozycję.

* – w dzień bezpłatny należy pobrać darmowy bilet do muzeum w kasie.

Ceny biletów
Normalny Ulgowy
20 zł 10 zł
Kup bilety online

Bilety do muzeum można kupić w kasie w muzeum lub online na stronie Bilety24.pl

 

Dojazd do muzeum

Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu znajduje się przy ul. 3 Pułku Lotniczego 4, 60-421 Poznań. Dojazd do muzeum możliwy jest:

  • komunikacją miejską – przystanek Tatrzańska, autobusy linii 156, 186, 801, 802, 803, 804, 811, 812, 813, 821, 833 i 834,
  • autobus linii turystycznej 102 – w sezonie letnim w każdą sobotę z Dworca Poznań-Główny do muzeum można dojechać zabytkowym autobusem linii turystycznej numer 102,
  • samochodem – od ul. Jana Henryka Dąbrowskiego (przez ul. Lotniczą lub Wzlotową) – na terenie muzeum dostępny jest bezpłatny parking dla 50 samochodów i 6 autokarów.

 

Mapka dojazdowa

Mapa muzeum

Mapa Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu

Przydatne informacje

Zwiedzając Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu można skorzystać z bezpłatnej aplikacji na smartfona, dostępnej w języku polskim i angielskim i która przeprowadzi Was przez ścieżkę zwiedzania oraz pozwoli zgłębić informacje o poszczególnych obiektach eksponowanych na wystawie stałej.

Ponadto, aplikacja posiada audiodeskrypcję w dwóch ścieżkach – podstawowej i rozszerzonej.

Wystarczy ją zainstalować w telefonie i użyć słuchawek, by nie przeszkadzać innym zwiedzającym.

Słuchawki, w bardzo atrakcyjnej cenie, można nabyć w muzealnym sklepiku.

Aplikacja w Google Play

Aplikacja w Apple App Store

 

Aplikacja Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu

Podczas zwiedzania Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu można skorzystać z usługi przewodnika po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Tel.: +48 733 475 031

Dostępne języki: polski, angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, rosyjski

Czas trwania wycieczki: 2 godziny

Zwiedzając Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu indywidualnie, można zadawać pytania opiekunom ekspozycji. Maja oni bogatą wiedzę, której często nie ma w przewodnikach.
W kasie muzeum można nabyć katalog prezentujący całą kolekcję muzeum, w tym eksponaty wypożyczone do innych muzeów, wraz z szczegółowymi opisami i informacjami.

Dodatkowe możliwe jest nabycie przewodnika w formie książki, zawierającego zabawę dla zwiedzających, polegającą na uzupełnieniu naklejek w przewodniku podczas zwiedzania.

Ze względu na specyfikę ekspozycji, intensywny zapach oraz możliwość wycieków płynów z znajdujących się na ekspozycji pojazdów, nie dopuszczamy możliwości zwiedzania pawilonów z zwierzętami. Jedynie zewnętrzna część ekspozycji pod zadaszeniem oraz przed pawilonami jest dostępna dla zwierząt.
W muzeum zakazane jest wchodzenie na eksponaty i do eksponatów. Ewentualnie możliwe jest jedynie wchodzenie do eksponatów wyraźnie oznaczonych jako jako możliwe do zwiedzenia w środku.
Muzeum znajduje się w Poznaniu przy ulicy 3 Pułku Lotniczego 4. !Żadna część ekspozycji nie znajduje się już na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych przy ulicy Wojska Polskiego 86/90.!